30th Season
Chicago North Men's Senior Baseball League
Five age Divisions, 46 to 50 teams
24+, 34+, 44+, 54+, 62+
Hotline: 847-604-2444
 
Email:  
Password:  
Forgot Password?
 
Schedules/Results/Stats  |  League Info/Rules  |  Fields  |  League History  |  Advertisers
 
League History

Choose a Roster Year
1987 - 1989
1990
1991
1992
1993
1994
1995
1996
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016

Chicago North MSBL 2009 Playoff Brackets/Results
Click appropriate link to view by age division:
25+ Division 35+ Division 45+ Division 55+ Division

 

25+ Division Conference

 

Home team in each bracket will be the team with the best regular season record.

 

  Winners Bracket              

 

Round 1**

Seeded

 

Round 3**

Reseeded

 

Round 5**

Reseeded

 

 

 

 

 A's

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 1

 

 A's

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #1

 

 

 

 

 

 

G1

 

 

 

 

 

 

 

 

  Lobos

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 8

 

 

 

A's

 

 

 

 

 

 

G7

 

RD3 Winner  / Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mariners

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 4

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #4

 

 

 

 

 

 

G2

 

 

 

 

 

 

 

 

 White Sox

 

 

 

 

 

Round 8**

 

 

Seed 5

 

 

 

 

 

 A's

 

 

 

 

 

 

G11

 

RD5 Winner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Seminoles

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 2

 

 Seminoles

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #2

 

 

 

G14  (*)

 

 

G3

 

 

 

 

 

Best of 3

Champion

 

 DBacks

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 7

 

 

 

 Seminoles

 

 

 

 

 

 

G8

 

RD3 Winner / Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mariners  

 

 

 Ravens

 

 

 

 

 

RD7 Winner

 

 

Seed 3

 

 Mariners

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #3

 

 

 

 

 

 

G4

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Losers Bracket

             

 

Round 2**

Reseeded

 

Round 4**

Reseeded

 

Round 6**

Reseeded

 

Round 7**

Reseeded

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Lobos

 

RD2 Winners and RD1 Losers

 

RD4 Winners

 

RD5 Loser  and RD6 Winner

 

 

RD1 Loser Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ravens

 

 

 

 

 

 

G5

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Seminoles

 

 

 Ravens

 

 

 

Mariners 

 

Seed #1

 

 

RD1 Loser Seed #4

 

G10

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mariners

 

 

 

G13

 

 

 

 

Seed #4

 

 

 

 

 

 

 White Sox

 

 

 

 

 

Mariners

 

 

RD1 Loser Seed #2

 

 

 

G12

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 White Sox

 

 

 

 

 

 

G6

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 DBacks

 

 

 

 Cubs

 

 

 

 

RD1 Loser Seed #3

 

G9

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed #3

 

 

 

 

 

                       

 

*- Game 14 will be the best of three. All previous loses will not be considered.

**_ Seeding in all rounds will be based on regular season record. Highest seed will be Home Team.



35+ Division Conference
Choose another age division

 

Home team in each bracket will be the team with the best regular season record.

 

  Winners Bracket              

 

Round 1**

Seeded

 

Round 3**

Reseeded

 

Round 5**

Reseeded

 

 

 

 

 Seadogs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 1

 

 Seadogs

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #1

 

 

 

 

 

 

G1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Reds

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 8

 

 

 

 Sea Dogs

 

 

 

 

 

 

G7

 

RD3 Winner  / Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 4

 

 RedHawks

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #4

 

 

 

 

 

 

G2

 

 

 

 

 

 

 

 

 Blue Jays

 

 

 

 

 

Round 8**

 

 

Seed 5

 

 

 

 

 

 Sea Dogs

 

 

 

 

 

 

G11

 

RD5 Winner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A's

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 2

 

 A's

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #2

 

 

 

G14  (*)

 

 

G3

 

 

 

 

 

Best of 3

Champion  A's

 

 Panthers

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 7

 

 

 

 A's

 

 

 

 

 

 

G8

 

RD3 Winner / Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A's 

 

 

 Flyers

 

 

 

 

 

RD7 Winner

 

 

Seed 3

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #3

 

 

 

 

 

 

G4

 

 

 

 

 

 

 

 

 Redhawks

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Losers Bracket

             

 

Round 2**

Reseeded

 

Round 4**

Reseeded

 

Round 6**

Reseeded

 

Round 7**

Reseeded

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Flyers

 

RD2 Winners and RD1 Losers

 

RD4 Winners

 

RD5 Loser  and RD6 Winner

 

 

RD1 Loser Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

G5

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 A's

 

 

 Reds

 

 

 

 Blue Jays

 

Seed #1

 

 

RD1 Loser Seed #4

 

G10

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Reds

 

 

 

G13

 

 

 

 

Seed #4

 

 

 

 

 

 

 Blue Jays

 

 

 

 

 

Blue Jays

 

 

RD1 Loser Seed #2

 

 

 

G12

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Blue Jays

 

 

 

 

 

 

G6

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Panthers

 

 

 

 Reds

 

 

 

 

RD1 Loser Seed #3

 

G9

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Red Hawks

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed #3

 

 

 

 

 

                       

 

*- Game 14 will be the best of three. All previous loses will not be considered.

**_ Seeding in all rounds will be based on regular season record. Highest seed will be Home Team.


45+ Division Conference
Choose another age division

 

Home team in each bracket will be the team with the best regular season record.

 

  Winners Bracket              

 

Round 1**

Seeded

 

Round 3**

Reseeded

 

Round 5**

Reseeded

 

 

 

 

 Mud Hens

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 1

 

 Mud Hens

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #1

 

 

 

 

 

 

G1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cardinals

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 8

 

 

 

 Mud Hens

 

 

 

 

 

 

G7

 

RD3 Winner  / Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Chiefs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 4

 

 Giants

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #4

 

 

 

 

 

 

G2

 

 

 

 

 

 

 

 

 Yankees

 

 

 

 

 

Round 8**

 

 

Seed 5

 

 

 

 

 

 Chiefs

 

 

 

 

 

 

G11

 

RD5 Winner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 White Sox

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 2

 

 Chiefs

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #2

 

 

 

G14  (*)

 

 

G3

 

 

 

 

 

Best of 3

Champion     

Mud Hens

 

 Giants

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 7

 

 

 

 Chiefs

 

 

 

 

 

 

G8

 

RD3 Winner / Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mud Hens

 

 

 Sea Dogs

 

 

 

 

 

RD7 Winner

 

 

Seed 3

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #3

 

 

 

 

 

 

G4

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cubs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Losers Bracket

             

 

Round 2**

Reseeded

 

Round 4**

Reseeded

 

Round 6**

Reseeded

 

Round 7**

Reseeded

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 White Sox

 

RD2 Winners and RD1 Losers

 

RD4 Winners

 

RD5 Loser  and RD6 Winner

 

 

RD1 Loser Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sea Dogs 

 

 

 

 

 

 

G5

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mud Hens

 

 

 Cardinals

 

 

 

 Sea Dogs

 

Seed #1

 

 

RD1 Loser Seed #4

 

G10

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Cardinals

 

 

 

G13

 

 

 

 

Seed #4

 

 

 

 

 

 

 Sea Dogs

 

 

 

 

 

 Giants

 

 

RD1 Loser Seed #2

 

 

 

G12

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cubs 

 

 

 

 

 

 

G6

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Yankees

 

 

 

 Giants

 

 

 

 

RD1 Loser Seed #3

 

G9

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Giants

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed #3

 

 

 

 

 

                       

 

*- Game 14 will be the best of three. All previous loses will not be considered.

**_ Seeding in all rounds will be based on regular season record. Highest seed will be Home Team.


55+ Division Conference
Choose another age division

 

Home team in each bracket will be the team with the best regular season record.

 

  Winners Bracket              

 

Round 1**

Seeded

 

Round 3**

Reseeded

 

Round 5**

Reseeded

 

 

 

 

 Indians

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 1

 

 Indians

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #1

 

 

 

 

 

 

G1

 

 

 

 

 

 

 

 

 Titans

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 8

 

 

 

 Indians

 

 

 

 

 

 

G7

 

RD3 Winner  / Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sea Dogs

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 4

 

 

 

 

Sea Dogs

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #4

 

 

 

 

 

 

G2

 

 

 

 

 

 

 

 

 River Bandits

 

 

 

 

 

Round 8**

 

 

Seed 5

 

 

 

 

 

 Indians

 

 

 

 

 

 

G11

 

RD5 Winner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bulls

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 2

 

 Bulls

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #2

 

 

 

G14  (*)

 

 

G3

 

 

 

 

 

Best of 3

Champion

 

 Mudville 9

 

 

 

 

 

 

 Indians

 

Seed 7

 

 

 

Nationals 

 

 

 

 

 

 

G8

 

RD3 Winner / Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Nationals

 

 

 Nationals

 

 

 

 

 

RD7 Winner

 

 

Seed 3

 

 Nationals

 

 

 

 

 

 

 

 

RD1 Winner / Seed #3

 

 

 

 

 

 

G4

 

 

 

 

 

 

 

 

 Stones

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Losers Bracket

             

 

Round 2**

Reseeded

 

Round 4**

Reseeded

 

Round 6**

Reseeded

 

Round 7**

Reseeded

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 RiverBandits

 

RD2 Winners and RD1 Losers

 

RD4 Winners

 

RD5 Loser  and RD6 Winner

 

 

RD1 Loser Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bulls

 

 

 

 

 

 

G5

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bulls

 

 

 Titans

 

 

 

 Bulls

 

Seed #1

 

 

RD1 Loser Seed #4

 

G10

 

Seed #1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Titans

 

 

 

G13

 

 

 

 

Seed #4

 

 

 

 

 

 

Stones 

 

 

 

 

 

 Nationals

 

 

RD1 Loser Seed #2

 

 

 

G12

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Sea Dogs

 

 

 

 

 

 

G6

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mudville 9

 

 

 

 Mudville9

 

 

 

 

RD1 Loser Seed #3

 

G9

 

Seed #2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mudville9

 

 

 

 

 

 

 

 

Seed #3

 

 

 

 

 

                       

 

*- Game 14 will be the best of three. All previous loses will not be considered.

**_ Seeding in all rounds will be based on regular season record. Highest seed will be Home Team.

 


60’s Playoffs;

Snappers 1 @  Legends 9

Lugnuts 3 @ Jaxx 9

Jaxx 5 @ Legends  20 or  Championship

Legends  Champions